Deti zo Žitného ostrova a Bratislavy sa zapoja do Mliečnej cesty

Zvýšiť povedomie detí o význame mlieka a mliečnych výrobkov v zdravej výžive je cieľom prezentačnej akcie Mliečna cesta Kukkonia. Uskutoční pri príležitosti dnešného Medzinárodného dňa mlieka a zapoja sa do nej deti z Dunajskej Stredy, Šamorína a Bratislavy. Jej súčasťou budú prednášky, premietanie krátkeho filmu a ochutnávky mliečnych produktov. TASR o tom informovala marketingová manažérka spoločnosti Kukkonia Anna Molnárová. 

"Dnes dopoludnia očakávame predškolákov a školákov v Dunajskej Strede na Korze Bélu Bartóka, kde si môžu pochutiť na mlieku. V stredu a vo štvrtok, 17. a 18. mája budeme mliečne výrobky prezentovať v základných školách v Šamoríne a 19. mája v Bratislave v Základnej škole na Medzilaboreckej ulici," spresnila Molnárová. Ako uviedla, akcia je zameraná na správnu výživu a životosprávu detí. Podľa prieskumov približne päť percent školského veku neraňajkuje a 25 percent si do školy nenosí desiatu.

"Alarmujúca je u školákov aj vysoká denná konzumácia sladených bublinkových nápojov, aj preto je naším cieľom upriamiť pozornosť na mlieko a mliečne produkty, ktoré sú plnohodnotnou výživou rastúceho organizmu," objasnila Molnárová. V strave detí podľa nej nesmú chýbať nielen pre obsah plnohodnotných bielkovín, ale aj preto, že dieťa z mlieka získava podstatnú časť vápnika. Ten je nevyhnutný pre rast, kvalitnú kostru a zuby.

Molnárová informovala, že deti sa v rámci Mliečnej cesty Kukkonia na prednáške oboznámia s produkciou mlieka, ochutnajú mliečne výrobky spoločnosti, vrátane bezlaktózového mlieka a z krátkeho filmu získajú poznatky o Žitnom ostrove.