Mlieko zo Žitného ostrova chutí lepšie

Kukkonia – chuť domova.

Výroba mlieka a mliečnych výrobkov má na Slovensku dlhodobú tradíciu a je zárukou kvality. Jednou z najdôležitejších zložiek základných potravín je práve mlieko a o jeho postavení v ľudskej výžive sa v súčasnosti veľa diskutuje. Mlieko sadápovažovať za skutočnenajhodnotnejšiupotravinu,pretože obsahuje všetky živiny nevyhnutné pre zdravý vývoj. Po narodení jemlieko naša prvá a najdôležitejšia strava.Detinamliekuvyrastajúa každý rodič sidá záležaťna tom, aby svojej ratolesti nalial do pohára kvalitné mlieko. Je to náš biely poklad, a preto by sme mali jeho spotrebu podporovať a nenechať vymiznúť z pultov predajní.

Spoločnosť EUROMILK, a.s.sídliaca v srdci Žitného ostrova, ktorá sa spracovaním mlieka a výrobou mliečnych výrobkov zaoberá od roku 1964, predstavila na trhu paletu prémiového mlieka a mlieč- nych výrobkov pod značkou KUKKONIA. Produkty sú špecifické nielen pôvodom mlieka, ale aj technológiou plnenia do PET fliaš, ktoré je jedinečné na Slovensku, ale aj v strednej a východnej Európe. „Čo je však najdôležitejšie, naše mlieko pochádza z vlastných fariem a od miestnych žitnoostrovských dodávateľov a všetky mliečne výrobky vyrábame na základe tradičných receptúr.Naše výrobky sú nielen zdravé, ale ajmimoriadne chutné,“ hovorí generálny riaditeľ EUROMILKU, Rastislav Lupták.

KUKKONIA mlieko s obsahom tuku 2,8 %

Novinkou je mlieko s obsahom tuku 2,8 %, čo je kompromis medzi plnotuč- ným a polotučným mliekom pre konzumentov, ktorí uprednostňujú nižší obsah tuku, pričom plnohodnotná mliečna chuťje zachovaná.V ponuke spoločnosti sú k dispozíciirôzne druhymlieka,masla, tvaroh, zákys, kyslá smotana, smotana na varenie, kakao a pudingy.

KUKKONIA, KUKKONIA – odkiaľ ten názov?

KUKKONIAje jednozhistorickýchoznačení pre Žitný ostrov, ktoré vzniklo v období nájazdov Tatárov. Žitný ostrov je pova- žovaný za región s najlepšími pôdnymi podmienkami a s dostatkom spodných vôd, ktoré sú vynikajúcimpredpokladom pre efektívne poľnohospodárstvo. Inšpirovalo nás to aj pri tvorbe novej značky KUKKONIA, ktorá v sebe spája prírodu, tradíciu a kvalitu.Tento veľký riečny ostrov je typický svojimi vynikajúcimi gastronomickými špecialitami a pod značkou KUKKONIA čoskoro predstavíme ďalšie tradičné a lahodné produkty.